fbpx

Sesje noworodkowe posing

fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz
Zastanawiasz się nad sesją noworodkową? Zadajesz sobie pytanie czy warto? Pewnie, że warto! 
Okres noworodkowy jest niezwykły pod każdym względem. Trwa tylko około 14 dni. To czas, w którym się poznajecie. To czas, w którym maluszek wygląda dokładnie tak jak wtedy, gdy był jeszcze w Twoim brzuszku. To czas, w którym większość czasu przesypia. To czas, kiedy się poznajecie. To są Wasze pierwsze wspólne chwile.  To najpiękniejsza pamiątka jaką możesz sprawić sobie i swojemu maleństwu.
Sesje noworodkowe typu posing wykonujemy w naszym profesjonalnym studio, w którym posiadamy wszelkie niezbędne akcesoria. W naszym studio tworzymy ujęcia proste, ponadczasowe i artystyczne. Ukończyliśmy kursy fotografii noworodkowej i teraz też szkolimy innych początkujących fotografów. Sami posiadamy dwójkę dzieci. Wszystko to sprawia, że możecie być pewni, iż Wasze maleństwo trafi w doświadczone ręce, które dbają o jego komfort i bezpieczeństwo. Jeśli jednak interesuje Was sesja wykonana w domu, to oczywiście jest taka możliwość. U Was możemy wykonać sesję typu lifestyle.

 

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Najlepszym momentem na wykonanie sesji noworodkowej są pierwsze dni życia maluszka. W naszym studio wykonujemy sesje do 14 dnia życia po porodzie (choć zdarzają się też starsze maluszki). Im szybciej sesja się odbędzie, tym lepiej. Zastanawiacie się dlaczego? Już tłumaczę. Maluszki w drugim tygodniu swojego życia najczęściej dużo śpią, nie mają kolek ani tzw. trądziku niemowlęcego. Dzięki temu sesja wykonana w pierwszych dwóch tygodniach życia przebiega zazwyczaj sprawnie i szybko. Maluszki często przesypiają całą sesję wybudzając się jedynie na karmienie czy przewinięcie. 
W wyjątkowych sytuacjach, takich jak przedłużający się pobyt w szpitalu lub przy maluszkach urodzonych z wagą poniżej 3 kg sesje noworodkową robimy w późniejszym terminie nawet do 6 tygodnia życia.
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz

Kiedy zarezerwować termin sesji noworodkowej?

Sesję noworodkową najlepiej zarezerwować jeszcze wtedy, gdy maluszek jest w brzuszku. Tylko w ten sposób będziecie mieli pewność dostępności terminu sesji w pierwszych dwóch tygodniach życia Waszego maluszka. Zazwyczaj nie da się dokładnie zaplanować dnia porodu (nie dotyczy to oczywiście planowanego cc). Dlatego rezerwując u nas sesję noworodkową, wstępnie zapisujemy Wasz termin porodu, a dopiero po nim ustalamy dokładną datę i godzinę sesji. Pozwala nam to zaplanować maksymalną ilość sesji w tygodniu/miesiącu. Wiadomo, że termin porodu często przesuwa się nawet do dwóch tygodniu w jedną, bądź drugą stronę. Musicie pamiętać też, że nasza praca nie kończy się na samym „pstryknięciu” zdjęć. Potrzebujemy też czasu na obróbkę Waszych ka drów. Dlatego ilość sesji noworodkowych w miesiącu jest ograniczona. Oczywiście czasem zdarza się i tak, że maluszki spóźniają się z przyjściem na świat, a nam pojawia się wolne okienko w środku tygodnia., dlatego jeśli już urodziłaś a marzysz o takiej sesji napisz do nas, może uda nam się znaleźć termin.
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz

Jak długo trwa sesja noworodkowa?

Ponieważ komfort i bezpieczeństwo Waszego maluszka jest dla nas priorytetem, dlatego nasze spotkania odbywają się w rytm jego potrzeb. To Wasze maleństwo dyktuje warunki na tej sesji, a my dostosowujemy się do jego rytmu, trybu karmienia czy potrzeby bliskości przy usypianiu. Zazwyczaj czas takiej sesji waha się w zakresie 2-4 godzin, w zależności od potrzeb maleństwa. W dniu sesji jesteśmy do Waszej dyspozycji, ale prosimy też o nieplanowanie w tym dniu ważnych wizyt lekarskich czy innych zajęć. Gdy w sesji uczestniczy też starsze rodzeństwo sesja może ulec nieznacznemu wydłużeniu.
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz

Gdzie odbywa się sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa typu posing odbywa się w naszym studio w Zgierzu przy ul. Piłsudskiego 32, niedaleko Łodzi. Nasze studio jest w pełni przygotowane i wyposażone na potrzeby sesji noworodkowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować Waszemu maleństwu pełny komfort i bezpieczeństwo, a Wy w trakcie robienia zdjęć samego maluszka możecie się zrelaksować i odpocząć. Wszystkie rekwizyty widoczne na moich zdjęciach znajdują się w studiu i właśnie z nich będziemy korzystać w trakcie sesji. Przewiezienie wszystkich akcesoriów i dodatków oraz poduszek pozycjonujących zapewniających bezpieczeństwo Waszego maluszka nie jest możliwe.
fotograf sesja noworodkowa lodz zgierz noworodek
fotograf sesja noworodkowa lodz zgierz noworodek

Czy podczas sesji noworodkowej robicie też ujęcia rodzinne?

Oczywiście! Każda sesja składa się z dwóch części: zdjęć rodzinnych oraz ujęć samego maluszka. Fotografie rodzinne to absolutny „must have” każdej sesji.

Jak mamy się przygotować do sesji noworodkowej?

Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszym blogu w artykule Jak przygotować się do sesji noworodkowej. Informację taką otrzymacie też przed samą sesją.
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz

W jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo Waszego maluszka na sesji?

Bezpieczeństwo Waszego maleństwa to nasz priorytet. Nasze studio jest otwierane tylko na umówione sesje, więc nie wchodzą tam postronne osoby „z ulicy”. Wszystkich odwiedzających prosimy o przychodzenie do nas na sesji w pełni zdrowia. w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych prosimy o przełożenie terminu sesji. W studio przed i po każdej sesji dbamy o dezynfekcję. Podczas sesji pracujemy w maseczkach. Dbamy o odpowiednią temperaturę otoczenia (na sesjach noworodkowych MUSI być ciepło).  Zazwyczaj pracujemy we dwoje dbając o bezpieczeństwo i odpowiednią asekurację maluszka. Gdy  jedno z nas jest nieobecne prosimy o pomoc jednego z rodziców. Wszystkie nasze akcesoria są bezpieczne dla Waszych maleństw. Dbamy o czystość wszystkich kocyków i ubranek z których korzystamy, a do prania używamy specjalnych hipoalergicznych środków.
fotografia noworodkowa lodz łódź zgierz
fotografia sesja noworodkowa lodz łódź zgierz

Czy można wykupić sesję noworodkową na prezent?

To wyjątkowy prezent, który będzie stanowił pamiątkę na całe życie. Wykupując sesję na prezent otrzymasz od nas eleganckie, ręcznie robione zaproszenie.
Jeśli chcesz poznać cennik sesji noworodkowych kliknij tutaj 🙂
Podjęliście już decyzję lub macie jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu.
next project